RNDr. Mária Mušková, PhD - odborný zástupca

muskova

Je vydatá, má dve deti a je narodená v znamení strelca. Nerada sa nudí a preto vyhľadáva aktívne formy relaxu, napríklad golf, tenis a lyžovanie. K práci farmaceutky ju priviedla možnosť sledovať prácu lekárnikov. Svet laboratórnych váh a liečiv jej učaroval natoľko, že sa preň rozhodla na celý život. Významnú časť profesionálnej kariéry pôsobila na Farmaceutickej fakulte UK, kde sprístupňovala študentom vedomosti z oblasti riadenia farmácie a využívania informačných systémov. V roku 1994 sa jej splnil sen o vlastnej lekárni a priniesol možnosť uplatniť všetky získané vedomosti a skúsenosti v práci s pacientmi a lekármi. Vybudovala tradíciu Lekárne Sv. kríža v Podunajských Biskupiciach a celý jej tím. V roku 2007 sa rozhodla svoje skúsenosti odovzdať ďalej a pomôcť pri vybudovaní novej lekárne v Stupave, ktorá nadväzuje na túto tradíciu. Je dušou lekárne a na otázku, čo vlastne robí, odpovedá stručne: „Všetko.“ Na práci lekárnika ju vždy fascinovala precíznosť. Veľmi si cení úzku spoluprácu s lekármi. Budúcnosť farmácie vidí v užšom prepojení a využívaní informačných systémov.

 

Mgr. Dana Vávrová - odborný zástupca

dana_v

Danka je narodená v znamení býka, je vydatá a má dvoch synov. Svoj voľný čas rada trávi v prírode, či už na bicykli, alebo na turistike. Tak isto si dobre oddýchne pri knihách, najmä od súčastných slovenských autoriek. V lekárni zastáva pozíciu odborného zástupcu. Už odmalička túžila po práci v zdravotníctve až nakoniec padla voľba na farmáciu. Na práci farmaceutky si najviac cení kontakt s ľuďmi. Tvrdí, že každému pacientovi sa treba osobitne venovať, nakoľko má každý svoje vlastné potreby a problémy. Zákazníkom odporúča skúšať aj alternatívne liečivá ako bylinky a čaje. 

Mgr. Andrea Rozsárová - farmaceut

andrea_r

Andrea je narodená v znamení strelca a je slobodná. Vo voľnom čase sa venuje fotografii, strihaniu vlasov a svojim domácim zvieratkám – rybičkám a morským prasiatkam. V lekárni momentálne zastáva pozíciu farmaceuta. Pre štúdium farmácie sa rozhodla preto, lebo v sebe zahŕňala všetky zaujímavé predmety – biológiu, chémiu aj botaniku. Na práci farmaceutky najviac oceňuje možnosť pomáhať ľuďom, čomu podriaďuje celý svoj prístup k práci. Zákazníkom odporúča (špeciálne v horúcich letných dňoch) dodržiavať pitný režim. 

Stela Vartovníková - farmaceutická laborantka

1223401804stelka

Stelka je narodená v znamení leva, je vydatá a má dve dospelé deti. Voľný čas jej vypĺňajú okrem rodiny dve najväčšie lásky – knihy a filmy. Obľubuje najmä psychologické drámy (hlavne od Stephena Kinga) a historické romány. V lekárni pracuje na pozícií farmaceutického laboranta – stará sa o príjem liekov, o ich správne uskladnenie v lekárni, kontrolu expirácie, o galeniku a expedíciu. Najradšej má priamy kontakt s ľuďmi, teší ju, keď môže využívať svoje vedomosti a skúsenosti na pomoc a radu druhým. Nevadí jej ani papierovanie, vďaka nej má v lekárni všetko svoje miesto. Ako sama hovorí, ku štúdiu farmácie sa dostala náhodou, zásluhou svojej mamičky a je veľmi rada, že sa tak stalo. Jej špecialitou sú čaje - venuje sa im aktívne už veľmi dlho a za ten čas nazbierala obrovské množstvo skúseností. Za najdôležitejšie v lekárni považuje prístup k pacientovi. Pacient nie je obyčajný zákazník, potrebuje viac času, aby popísal svoje ťažkosti, zveril sa so svojim problémom. Preto tvrdí, že pacienta si treba získať najmä prístupom, trpezlivosťou a schopnosťou počúvať a podľa toho sa aj riadi.  

 

Angelika Kopáčová - sanitárka

angelika

Angelika je strážnym anjelom čistoty našej lekárne. Vďaka jej starostlivým rukám môžu každý deň zákazníci a pacienti prichádzať do lekárne s istotou, že ich privíta čisté a voňavé prostredie, ktoré spĺňa všetky hygienické a bezpečnostné štandardy. Stará sa o priestory aj oblečenie, no dôležitú úlohu zohráva aj jej pomoc pri príjme liekov a ich uskladnení.


Otváracie hodiny

Po: 8:00 – 17:30
Ut: 8:00 – 17:30
St: 8:00 – 17:30
Št: 8:00 – 17:30
Pi: 8:00 – 17:30
So: 8:00 – 12:00
Ne: Zatvorené